نمای شیشه ای آرین سازین ارمغان | فروش نمای شیشه ای کرتین وال | کامپوزیت
7867
rtl,page,page-id-7867,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.2,vc_responsive
 

کامپوزیت

کامپوزیت

همانطور که از نام این محصـــــول پیداست ورق کامپوزیت آلومینیوم، ماده ای مرکب است که از ۲ لایه آلومینیوم و یــــک لایه پلاستیک در وسط از نوع پلی اتیلن میباشد تشکیل شده است که این ۳ لایه توسط چسب پلیــمری به هم متصل شده اند، ضخامت ۲ لایه آلومینیوم مساوی وبین ۳۰ تا ۵۰ میکرون بسته به مورد متغیر بوده ضخامت کل آن ۴ میلیمتر می باشد.

ابعاد این محصول بسیار مــــتغیر بوده اما متداول ترین آن ۳۲۰۰*۱۲۵۰۰ میلیمتر مربع است. همانطور که ذکر شد ۲ لایه آلومینیوم در تولید این محصول بکار برده شده است.

یک لایه روی سطح نمـــا قرار میگیرد و دیگری در پشت ، لایه ای که روی سطح نمــــااستفاده می شود بسته به نوع طراحی نما این قابلیت را دارد تا رنگ های متنوعی داشته باشد و با توجه به نوع کاربری(نمای داخلی،نمای خارجی و…….) رزین های مــــتفاوتی روی آن اجرا می گردد. لایه پشـــــتی نیز دارای یک لایه رنگ آستر بر روی آلومینیوم است.

ورق کامپوزیت آلومینیوم جزء مصالح سـبک دسته بندی می شود بطوریکه هر متر مربع از این ورق ها تنها حدود ۵ کیلو گرم وزن دارد.

مواردی که میتوان در آن از کامپوزیت ها استفاده کرد.

۱-  نمای خارجی ساختمانها و برج ها،تنوع رنگی با توجه به کاربرد های گوناگون

۲-  دکوراسیون داخلیبه خصوص واحدهای تجاریو فروشگاه ها

۳-  بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی

۴-  سقف های کاذب

۵-  دیواره های تونل هاو پایانه های مسافربری

۶-  بازسازی و مدرن کردن نماهای ساختمان های قدیمی

قابل ذکر است که کامـــــــــپوزیت جزء مصالح صنـعتی و تولید کارخانجات است لذا،بسیاری از خواص مصالح طبیعی نظیر چوب و سنگ در آن بهبود بخشیده شده است.

چنانچه این محصول در برابر شرایط جوی و اشعه ماوراء بنفش و همچنین شرایط اسیدی و قلیائی قوی، آلودگی ها وخورگی و رنگ پریدگی در صورتی که از رزین ( پی وی دی اف) جهت مـــقاوم سازی آن استفاده شده باشد میتواند سالیان متمادی بدون تغییر، خواص ظاهری و فنی خود را حذف کند.

ورق آلومینیوم کامپوزیت پانل مقاوم در برابر آتش دارای هسته مرکزی نسوز به همراه دو لایه ورق آلومینیومی در طرفین میباشد. در واقع هسته پی وی دی اف شامل عنصر مقاوم در برابر آتش بوده که سبب می گردد در مقابل آتش سوزی مقاوم بوده و به سختی بسوزد و گازهای مضرر نیز تولید ننماید.