نمای شیشه ای آرین سازین ارمغان | فروش نمای شیشه ای کرتین وال | نمای شیشه ای کرتین وال
7778
rtl,single,single-post,postid-7778,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.2,vc_responsive
 

وبلاگ

نمای شیشه ای کرتین وال

نمای شیشه ای کرتین وال

  |   نمای شیشه ای, نمای کرتین وال   |   بدون دیدگاه

سیستم نمای شیشه ای کرتین وال یا همان کرتین وال نوعی از پوشش خارجی ساختمان است که صرفاً به دلیل قابلیت تحمل تغییرات دمایی زیاد کاربرد دارد و جزو سازه اصلی محسوب نمی گردد. نمای شیشه ای را به دلیل غیرسازه ای بودن می توان از مصالح سبک ساخت و به این ترتیب هزینه های ساخت و ساز را کاهش داد. استفاده از سیستم نمای شیشه ای کرتین وال این مزیت را به وجود می آورد که نور طبیعی بیشتری به داخل ساختمان نفوذ کند. نمای شیشه ای فقط وزن بار مرده خود را تحمل می کند و وزن هیچ بار مرده دیگر مربوط به ساختمان را متحمل نمی شود. نمای شیشه ای کرتین وال بار باد افقی که به واسطه ی آن بر روی ساختمان اعمال می شود را از طریق اتصالات کف و ستون ها انتقال می دهد. طراحی نمای شیشه ای به گونه ای است که در برابر نفوذ هوا و آب، حرکت جانبی باد، لرزش های (زلزله) وارد بر ساختمان و همچنین نیروهای وزنی مربوط به بار مرده ی خودش مقاوم باشد.

طراحی متعارف سیستم های نمای شیشه ای کرتین وال به شکل قطعات قالب زده آلومینیومی است اما در طراحی های اولیه، کرتین وال ها از جنس فولاد ساخته می شدند. معمولاً نمای شیشه ای را با قاب آلومینیومی که با شیشه پر می شود و به این ترتیب علاوه بر مزایایی نظیر روشنایی، از نظر معماری طراحی زیبایی برای ساختمان ایجاد می کند. با این وجود کنترل کردن پارامترهای مربوط به انرژی خورشیدی مانند گرمایش و سرمایش و همچنین آسایش بصری در نماهای شیشه ای با ارتفاع بلند دشوارتر است. دیگر مصالح متعارفی که در پر کردن قاب های نمای شیشه ای کرتین وال مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: روکار سنگی، صفحات فلزی، نورگیر، پنجره ها و هواکش های قابل اتصال.

نمای شیشه ای کرتین وال با سیستم های نمای شیشه ای کرتین وال یا نمای فروشگاه که جهت پل بستن طبقات متعدد طراحی شده اند تفاوت دارد و در طراحی آن به ملزوماتی مانند: انبساط و انقباض حرارتی، نوسان و تکان های ساختمان، انحراف مسیر آب، به صرفه بودن در برابر هزینه های مربوط به گرمایش و سرمایش و میزان نورگیر بودن ساختمان توجه شده است.

نمای کرتین وال

سیتم های پروفیل نما برای نمای کرتین وال را میتوان به سادگی در طراحی های “آینده گرایانه “به کار برد.
پوسته ساختمان وظیفه نگهداری انرژی گرمایی خورشید را به عهده دارد  و نقش ارزنده ای در تولید انرژی مورد نیاز ساختمان ایفا می کند . نمای کرتین وال به صورت مشبک بوده و تلفیقی از آلومینیوم و شیشه (نمای شیشه ای) می باشد در واقع نمای کرتین وال نوعی دیگر از نمای شیشه ای بوده که به جای استفاده از فریم  های فولادی از پروفیل های آلومینیومی استفاده شده است. نمای کرتین وال خود یک سازه محسوب می شود.
نمای کرتین وال، نیاز به زیرسازی آهنی ندارد و تنوع رنگی نامحدودی دارد که استفاده از طرح های چوبی نیز برای آن امکان پذیر می باشد.
نمای ساختمان  نمای کرتین وال، در برابر تنشهای قائم و جانبی از قبیل باد، زلزله و تکانهای شدید کاملاً پایدار است.
شیشه های استفاده شده در سیستم نمای کرتین وال بطور متوسط با توجه به سیستم انتخابی ۲۴ الی ۵۰ میلیمتر ضخامت دارد و ایزولاسیون حرارتی و صوتی ساختمان را به صورت کامل انجام می دهند. طراحی زیبای نمای کرتین وال و مونتاژ ساده و طراحی باز شوی مخفی در این سیستم علاوه بر زیبایی و دید بسیار عالی باعث بالارفتن ضریب مقاومت و آببندی هوابندی شده است.
نمای کرتین وال را می توان در سه نوع رده اصلی سیستم استیک، سیستم سمی یونستایز و سیستم یونیتایز تقسیم نمود که سیستم استیک دارای دو سیستم اصلی فیس کپ و فریم لس میباشد. استفاده از درپوش های ویژه در سیستم فیس کپ و عدم وجود این درپوش ها در سیستم فریم لس از بارز ترین وجوه تمایز این دو سیستم می باشد. در طراحی پروفیل های نمای کرتین وال مباحث مربوط به زلزله,فشار باد و محاسبات استاتیکی کاملا رعایت شده و مصالح مورد نیاز هر پروژه جداگانه محاسبه و خصوصیات پروفیل نمای کرتین وال مربوطه مشخص می گردد.

 

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه