نمای شیشه ای آرین سازین ارمغان | فروش نمای شیشه ای کرتین وال | ۶ سیگما چیست؟
9369
rtl,single,single-post,postid-9369,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.2,vc_responsive
 

وبلاگ

6sigma2

۶ سیگما چیست؟

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

۶ سیگما چیست؟

مجموعه تکنیک‌ها و ابزارهایی برای بهبود فرآیند است که توسط مهندس بیل اسمیت در زمان کار در شرکت موتورولا در سال ۱۹۸۶ معرفی شد. در سال ۱۹۹۵جک ولش آن را محور استراتژی کسب و کار خود در جنرال الکتریک قرار داد و امروزه از آن در بسیاری از بخش‌های صنعتی استفاده می‌شود.۶ سیگما به دنبال بهبود کیفیت خروجی یک فرآیند با شناسایی و از بین بردن علل ایراد و کمینه کردن تنوع در فرآیندهای تولید و کسب و کار است که از مجموعه‌ای از روش‌های مدیریت کیفیت عمدتا تجربی و روش‌های آماری استفاده و یک زیرساخت خاص از افراد در داخل سازمان ایجاد می‌کند که در این روش دارای تخصص هستند.
هر پروژه شش سیگما در یک سازمان به دنبال انجام یک دنباله تعریف شده از مراحل و اهداف ارزشی خاص است؛ برای مثال: کاهش زمان سیکل فرآیند، کاهش آلودگی، کاهش هزینه‌ها، افزایش رضایت مشتری و افزایش سود. عبارت شش سیگما از واژه‌شناسی مرتبط با مدل‌سازی آماری فرآیند تولید سرچشمه گرفته است. بلوغ فرآیند تولید را می‌توان با یک رتبه سیگما توصیف کرد که نشان دهنده کارآمدی آن و یا درصد محصولات بدون نقص ایجاد شده توسط آن است. یک فرآیند شش سیگما، فرآیندی است که در آن برای تولید ویژگی‌های یک قطعه، انتظار می‌رود که از نظر آماری ۹۹٫۹۹۹۶۶ درصد از همه قطعات عاری از نقص باشند (۳٫۴ ویژگی معیوب در هر میلیون قطعه). موتورولا یک هدف “شش سیگما” را برای تمام عملیات ساخت خود تعیین کرد و این هدف به اصطلاحی برای شیوه‌های مدیریت و مهندسی استفاده شده برای رسیدن به آن تبدیل شد.

مفاهیم کلیدی در شش سیگما
شش سیگما در هسته ی خودش چند مفهوم کلیدی دارد:
ویژگی مهم کیفیتی: ویژگی هایی که برای خریدار از بیشترین اهمیت برخوردار است.
عیب: شکست خوردن در برآوردن آنچه که خریدار می خواهد.
توانایی فرآیند: آنچه که فرآیند می تواند به خریدار بدهد.
نوسان: آنچه که خریدار در کالاها یا خدمات شما می بیند و حس می کند.
فرآیند پایدار: اطمینان از استواری و پیش بینی پذیری فرآیند تا بتوان آنچه را که خریدار می بیند و حس می کند بهبود داد.
طراحی برای شش سیگما: طراحی کالا یا خدماتی که خواسته ها و نیازهای خریدار  برآورده می کند و توانایی فرآیند را بالاتر می برد.

منظور از شش سیگما چیست ؟

بیان تعابیر متفاوت شش سیگما ، که در زیر به آنها اشاره شده است ، داریم .

۱- مقیاس و آماری برای نشان دادن کارایی یک فرایند یا محصول .

۲- هدفی جهت رسیدن به سطح عالی و کاملی از بهبود.

۳- سیستمی مدیریتی جهت رسیدن به جدیدترین شکل رهبری در سازمان و دستیابی به کلاس جهانی .

منبع: https://sakhtemanonline.com/

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه