نمای شیشه ای آرین سازین ارمغان | فروش نمای شیشه ای کرتین وال | پروژه ی جدید مسکونی ژان نول در میامی – خلاقیت در معماری
9111
rtl,single,single-post,postid-9111,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.2,vc_responsive
 

وبلاگ

پروژه ی جدید مسکونی ژان نول در میامی – خلاقیت در معماری

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

پروژه ی جدید مسکونی ژان نول در میامی - خلاقیت در معماری

 

اخیرا؛ طرح اجرایی اولین پروژه ی ژان نول، در میامی واقع در ایالت فلوریدا منتشر شده است. این پروژه که نام Monad Terrace بر خود دارد، حاصل همکاری ژان نول، و کوبی کارپ است. محل پروژه، در منطقه جنوبی ساحل و خیابان غربی میامی انتخاب شده است.

 

پروژه ی جدید مسکونی ژان نول در میامی - خلاقیت در معماری

 

میشل استرن، از بنیان گذاران تشکیلات JDS راجع به این پروژه می نویسد:  Monad Terrace پروژه ای است خلاقانه در چهارچوب معماری و شمایلِ کلی ساحل میامی. در واقع طراحان این پروژه را در چهارچوب ثابت و معروف ساحل میامی به وجود آورده اند، اما در عین حال خلاقیتی غیر قابل توصیف، در سرتاسر پروژه موج می زند. بدون اغراق باید گفت که پروژه ی مذکور، همه ی آن چیزی است که یک سازه ی ساحلی باید از خود نشان دهد. جنبه های زیبایی شناسانه و خلاقیتی در تار و پود کاربرد و کارکرد تنیده شده اند و حاصل این کار، پروژه ای منحصر به فرد را در ساحل میامی به وجود آورده است. من به شخصه، افتخار می کنم که JDS چنین پروژه ی مهمی را در ساحل میامی رهبری می کند.

 

پروژه ی جدید مسکونی ژان نول در میامی - خلاقیت در معماری

 

سطح لابی این پروژه در ارتفاع ۱۱٫۵ فوتی از سطح دریا(ساحل) قرار گرفته و رهاورد این اقدام و ارتفاع، اشراف کامل حاضران در محل، بر زیبایی دریا بوده است. از طرف دیگر، اتفاقات و حوادث غیر مترقبه تاثیری بر کیفیت و امنیت فضای مذکور نخواهند داشت.

 

پروژه ی جدید مسکونی ژان نول در میامی - خلاقیت در معماری

 

به منظور تعدیل نوری که بر سازه تابیده می شود، دیواره ها و البته شیشه ها، از سطوحی مشبک و منحصر به فرد بهره می برند. این اتفاق و ویژگی به طور مشخص و دقیق، منجر به تعدیل دما، و ایجاد فضایی مطبوع در داخل می شود. پر واضح است که تعدیل مکانیکی و طبیعی هوای داخل، در جهت رعایت مسایل محیط زیستی هم قرار دارد. شایان ذکر است که تمامی سازه، در همین جهت، یعنی با در نظر گرفتن معیارهای محیط زیستی طراحی شده است. علاوه بر این در سازه ی فوق پیش بینی فضای سبز هم شده است.

 

پروژه ی جدید مسکونی ژان نول در میامی - خلاقیت در معماری

 

و اما بخش جذاب کار را باید ایجاد یک خلیج مصنوعی کوچک، در ابعاد یک استخر دانست(طولی معادل ۱۱۶فوت). در این قسمت زیبایی فضای سبز و شفافیت آب تلاقی می یابند و فضایی دلپذیر ایجاد می کنند. طراح پروژه برای این قسمت نام ماشین منعکس کننده ی زیبایی طبیعت، را برگزیده است.

 

پروژه ی جدید مسکونی ژان نول در میامی - خلاقیت در معماری

 

این سازه، از ۵۹ بخش مسکونی، که تعداد اتاق های آن ها از ۲ تا ۵ متغیر است تشکیل شده است. به این بیافزایید ۴ پنتهاوس را که هر کدام روی بامشان، استخر خصوصی دارند. طراحی داخلی را هم باید ثمره ی خلاقیت منحصر به فرد ژان نول دانست. بعضی دیگر از امکانات این سازه عبارت اند از بار، کافی شاپ، پارکینگ و البته آب گرم.
پیش بینی می شود ۶۵٫۵ میلیون دلار هزینه ی این پروژه شود. شروع پروژه مارس ۲۰۱۸ خواهد بود و در پاییز ۲۰۱۹ بهره برداری صورت خواهد گرفت.

 

منبع: https://datasazeh.com/     www.arch2o.com

 

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه