نمای شیشه ای آرین سازین ارمغان | فروش نمای شیشه ای کرتین وال | مرکز تی ارو آرچیمدیا
9323
rtl,single,single-post,postid-9323,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.2,vc_responsive
 

وبلاگ

مرکز تی ارو آرچیمدیا

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

مرکز تی ارو Te Oro آرچیمدیا

تی ارو Te Oro مرکزی خلاق برای عموم جوانان از  گلن اینس و پانموراست. تی ارو Te Oro از متن جامعه به وجود آمده و توسط شورای اوکلند حمایت و پشتیبانی شده است. هدف آن تشویق خلاقیت فرهنگ های محلی به عنوان هنر و دانش است  و احساس غرور و هویت ایجاد کرده است. فرآیند طراحی باز و مشارکتی بود و شامل هنرمندان محلی، مشاوران فرهنگی، مانا ونا، متخصصین محیط زیست و جامعه بود که توانایی تصمیم گیری در مورد طراحی را داشتند.

موقعیتش  دارای پارکینگ مجاور خیابان است، پارکینگی دیگر به همراه جاده قدیمی از رودخانه Tamaki به مناطق بالاتر متصل است. این طراحی وضعیت عمومی را بهتر می کند و محیط گلن اینس را ایجاد می کند. این طرح جامع برای کل منطقه توسعه داده شده است. جامعه به شدت از ساختمان جدید برای اتصال به Ruapotaka Marae، کتابخانه و سالن حمایت کرد و این به عنوان بدنه ساختمان شناخته شد.

طرح اصلی، این ساختمانها را در اطراف یک فضای جدید مشترک (و در عین حال ساخته شده) متصل کرد که استفاده از پیاده رو و وسایل نقلیه را تسهیل می کند، در حالی که فضای اطراف با چشم انداز و چیدمان را افزایش می دهد. این حوزه به صورت گرافیکی با مانیا که بر روی زمین اثر می گذارد، ارتباط تنگاتنگ دارد.

این معماری به علت ساختمان های سنتی جنوب غربی اقیانوس آرام رونق بیشتر گرفته است. ستون های زاویه ای و جمع شدگی آن در بالای ساختمان، مارائه را شکل داده و توسط مجموعه ای از پورتال های چوبی LVL مشخص شده است. نظم برجستگی ها به سمت شمال متمایل است تا حداکثر بهره وری پنل هایPV  نصب شده روی سقف را پوشش دهد و در سایبانی مختصر از شاخ و برگ قرار گرفته است.

این طبقه بندی ایده ها به این معنی است که Te Oro توسط جامعه به روش های مختلف و محلی با عناوین گوناگون مانند یک درخت گیاه؛ یک آگهی تبلیغاتی، یک فرشته مدرن؛ یک موجود انسان، یک درخت غول پیکر و یا یک ساز موسیقی تفسیر می شود. در تمام این تفسیرها، Te Oro احساس اقیانوس آرام نیوزیلند را حفظ می کند و به طور ویژه، مردم، محل و زمان خاص خود را مشخص می کند.

 

مرکز تی ارو آرچیمدیا

 

هنرمندان محلی به منظور ایجاد نشانه ها و جایگاه های صوتی توصیه کرده اند که موسیقی سنتی و معاصر، هنرهای تجسمی و فضا از طریق مجموعه ای از مخروط های صوتی، پنل ستون های حکاکی شده با CNC و کوهاتو ترکیب شود،

ساختمان با مساحت ۱۴۸۵ متر مربع دارای یک دستور کار زیست محیطی قوی با سطح مسقف و ۲۵۶ پنل PV است که مصرف انرژی خالص Te Oro را صفر می کند. جمع آوری باران بر روی سقف، عایق بندی بالا، پوشش دو جداره، پمپ های حرارتی و روشناییLED؛ هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد.

منبع: https://sakhtemanonline.com/

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه